Metal Dedektörü

Dedektör Neleri Algılar?

dedektor-neleri-algilar

Dedektör Neleri Algılar? Dedektör ile neler bulabilirsiniz? Bu sorulara yanıt vereceğiz. Metal dedektörü, manyetik özelliklerinden dolayı demir içeren metalleri daha kolay tespit etmelerine rağmen, hem demir içeren hem de içermeyen metal türlerini tespit edebilirler.

Bazı metaller demir içerir ve genellikle manyetiktir. Demir dışı metal ise nikel, alüminyum ve çinko gibi diğer elementlerden oluşur. Birçok demirli metaldeki mevcut elektromanyetik alanlar nedeniyle, dedektörün alıcı bobini, demir dışı metallere kıyasla çok daha küçük bir demirli metal örneğinden gelen bir sinyali algılayabilir.

Bobin darbe devresinde çok fazla akıma sahip olduğunda da yanlış sinyaller oluşabilir. Kullanıcılar bunu ayrım ayarı aracılığıyla ayarlar. Bu ayarı kullanarak, bazı değerli altın türü metalleri tanımlayabilirsiniz. Rutin kalibrasyon, altın dedektörü cihazınızın doğru şekilde çalışmasını sağlamak için çok önemlidir. Endüstriyel metal dedektörünüz otomatik kalibrasyon özelliğine sahip olabilir. Bunu manuel olarak yapması için bir profesyonel çağırmanız gerekebilir. Daha büyük alanlar için dedektörleri veya yeraltı görüntüleme cihazlarını profesyonel olarak kullanabilen bir ekip kiralayabilirsiniz. Ekip kiralamak için bize ulaşabilirsiniz.

Metal tespiti için gerekli numune boyutu, aşağıdakiler dahil birçok faktöre bağlıdır:

Dedektörler, paslanmaz çelik gibi düşük manyetik geçirgenliğe ve düşük elektrik iletkenliğine sahip metalleri algılamak için daha büyük parçalara ihtiyaç duyar. Modern endüstriyel metal dedektörleri, optimum hassasiyet ayarlarını kullanarak bu sorunu kısmen çözmektedir.

Metal dedektörü ayarları – Kullanıcılar, elektromanyetik alanı zayıflatmak veya güçlendirmek için hassasiyet ayarlarını yapabilir.

Herhangi bir metal dedektörü altın bulur mu? Evet. Çoğu metal dedektörü altın bulma yeteneğine sahiptir , ancak bazıları diğerlerinden çok daha iyi bir iş çıkaracaktır. Altın oldukça düşük iletkenliğe sahip olduğundan, daha yüksek frekanslar kullanan metal dedektörler, altını düşük frekanslı dedektörlerden daha iyi tespit edecektir.  Bir metal dedektörü ile bulunan en yaygın iki öğe madeni para ve mücevherdir.

Değerli metaller, yalnızca manyetik metallerden yapılmışsa metal dedektörleri tetikleyecektir . Bu, gümüş, altın veya platinden yapılmış kaliteli yüzükleri, kolyeleri, bilezikleri ve piercingleri bulabileceğiniz anlamına gelir.

Sadece şuna dikkat etmelisiniz;

Önemli miktarda demir, metal dedektörünü aşırı iletken hale getirebilir. Toprak mineralleri de metal dedektörlerinin sinyalini engelleyebilir.

 

dedektor-neleri-algilar

dedektor-neleri-algilar

Daha Fazla İçerik;

 

Dedektör Kullanmanın Cezası Var mı?

Dedektör Kullanmak Yasak mı?

Metal Dedektörü Ne İşe Yarar? 

Metal Dedektörü Nasıl Çalışır? 

Metal Dedektörü Altın Bulur Mu? 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir