Define aramak, altın külçeleri bulmak ve değerli metal arama ile ilgilenenler için kapsamlı bir rehber hazırladık. Aslında definecilerin hedefi her zaman define bulmak değildir. Aynı zamanda değerli kalıntılar, koleksiyonlar da dikkatlerini çekmektedir. Geçmiş zamanlardan kalma sikkeler define işaretleri takibi meteor veya değerli taş bulmak da hobileri arasında olabiliyor.

Örneğin dedektör kullanan arkeologların da hedefi sadece define bulmak değildir. Bazı kalıntıları ve tarihi eserleri incelemek ve araştırma yapmak amacıyla dedektör yerine yeraltı görüntüleme cihazları kullanırlar.

Kısaca definecilik altın aramaktan ziyade değerli taşlar su, boşluk, mezar, yeraltı şehri veya kaynakları da aramakla ilgilidir.

Bu rehberde ise defineciliği ele aldık. Bu hobi ile ilgilenen kitlenin araştırmaları sonucunda doğru bilgilere erişebileceği bir içeriğe ihtiyacı olduğunu düşündük. Ortalıkta çok fazla kirli bilgi var. Dolayısıyla definecilerin arayışları sonucunda define arama esnasında kullanabileceği dedektörlerin tüm yanlarını ele almamız gerekiyor.

Derin aramalarda kullanılan dedektörler, yüzeysel arama dedektörleri (tek para kalıntı dedektörü) metal arama dedektörleri ve değerli taş arama dedektörleri konusunda aşağıda tüm bilgileri bulabileceksiniz.

Tabii define aramaya başlamadan önce define arama mevzuatını incelemenizi tavsiye ederiz.

İşte Defineciler Tarafından En Çok Kullanılan 8 Define Dedektörü;

Derin Arama dedektörleri ile başlayacak olursak; 

 1. Nokta İnvenio Pro: Derin Arama Detektörü
 2. Racer 2 ( Nokta & Makro ) : Derin Altın Metal Define Detektörü
 3. Minelab GPX 5000 : Derin Altın Define Arama Detektörü
 4. Minelab GPZ 7000 : Minelab ‘ın En Derin Define Arama Detektörü
 5. Lorenz Z1 : Derin Altın Arama Detektörü ( Sadece İkinci Eli Mevcuttur. Üretimi Durdurulmuştur)
 6. Deep Eye : Dms Electronic Amerikan Yapımı Derin Define Arama Detektörü
 7. Ajax Primero : Dünyanın En Büyük Elmasını Bulduğu Bilinen Tek Detektör ve Değerli Taş Arama Cihazı
 8. Titan Ger 1000 : Derin Altın Arama Gömülü Hazine Arama Detektörü

Define Dedektörleri Genel Kullanım 

Nokta Jeosonar 3D Çift Sistem

Jeosonar 3D (Üç Boyutlu) Çift Sistem ileri teknoloji ile üretilmiş en gelişmiş metal ve boşluk tespiti yapabilen dedektör sistemidir. Derin dedektör sınıfında olan Jeosonar 3D Çift Sistem, yeraltında tespit ettiği metal hedefleri Altın, Değerli, Değersiz ve Çelik olmak üzere dört grupta İnceler.

Metal tespiti ve değerlendirmedeki başarısının yanı sıra, Boşluk tespit edebilme yeteneği ile de mağara, mahzen, tünel, sığınak ve mezar gibi yapıları kullanıcısına arama esnasında gerçek zamanlı olarak bildirir. Yeraltında tespit ettiği hedeflerin 2D sinyal grafiğini gerçek zamanlı olarak çizebilen Jeosonar 3D Çift Sistem, bu güne kadar üretilen görüntülü sistemler içinde en gelişmiş olanıdır.

XP Gmaxx 2

Tüm metal modunda dahi çok sesli metal ayrım. Tüm metal / Hareketli mod. SILENCER üç pozisyonlu hatalı sinyal önleme butonu. Zemin Balans Ayarı. Vücut hareketlerinden oluşabilecek parazit önlemi. Çift elektromanyetik kalkanlı kablo. Hafif ve mükemmel denge. Sağlam polypropylene kolçak. 3 parça gövde.

Fiberglass alt gövde. Batarya ömrü: 50 saat. Demir ret fonksiyonu. Güç: 8 adet 1,5 volt alkalin pil veya şarj edilebilir batarya paketi. Bataryaları çıkartmadan şarj edebilme fonksiyonu. Sürekli batarya seviyesi kontrolü. Hoparlör. Arama başlık koruması ve omuz çantası.

Anfibio 19 Nokta

Tüm yeni özellikleri, 7 opsiyonel arama başlığı seçeneği ve sağlamlığı ile, ister parkta, ister açık arazide, isterseniz de kumsalda olun, Anfibio en iyi dostunuz olacak.

Anfibio tüm tek para, kalıntı ve mücevher aramalarınızda üstün derinlik, yüksek metal algılama hızı ve eşsiz bir performans sunar.

Birçok ekran arasında dolaşarak stres yapmaya artık son – Anfibio’nun tek ekranda kolay kullanım özelliği sayesinde değerli vaktinizi cihazı ayarlamaya değil, aramalarınıza saklayın.

Nokta CF77 Coin Finder

CF77 dedektör üstün teknolojisi ile bir çok detektörün aksine, zorlu zemin şartlarında bile stabil ve derin arama imkanı sunarak daha önce çalışamadığınız arazilerde bulunan altın, tek para, mücevher, kıymetli takı ve kalıntıları bulmanıza imkan sağlar.

Garrett At Gold

Garrett‘in 15 yıllık dijital ürünlerinin bir sonucu olarak AT GOLD geliştirilerek meydana getirilmiş bir altın avcısıdır. Çok gelişmiş toprak ayarı sistemi ile milimetrik toprak ayarı yapılarak en zorlu madensel ve mineralli toprak yapısı şartlarında dahi en randımanlı arama yapmak üzere dizayn edilmiştir.

XP ORX DEDEKTÖR

Xp Orx YENİ XP ORX – ÖZELLİKLERİ : HF BAŞLIK TEKNOLOJİSİ (13’ten 81kHz’ye kadar değişen 21 frekans).Toprak altındaki küçük hedefler için 50kHz’den 81 kHz’ye kadar yüksek frekans ile mükemmel hassasiyet.

4 Farklı programlı: 2 tane altın arama – 2 tane tek para, sikke ve eski gömü programı + 2 kullanıcı.XP’nin mükemmel, hızlı, kablosuz teknolojisi ile: Başlık – Kumanda – Kulaklıklar – MI-6.Yeni kablosuz WS AUDIO kulaklıklar.

Yeniden tasarlanmış ultra hafif teleskopik S şaft.770 gr ağırlığı ile piyasadaki en hafif dedektör ( kumanda bele takıldığında)Kullanıcı dostu ara yüzü ile kolay kullanım.MI-6 Pinpointer’a kablosuz bağlantı ve gelişmiş kumanda seçenekleri.20 saatlik aramaya imkan sağlayan Lithium piller.

Sertifikalı bir USB veya bilgisayar ile kolay şarj (XP USB şarj aleti opsiyoneldir)2 farklı başlıklı model: HF başlıklar – 22cm (9’) Round veya 24/13cm (9.5’/5’) Elliptical.X35 başlıklarla uyumlu (22, 28, 34/28cm).Yazılım güncelleme (USB kablo ile ana kumanda güncellenebilir).2019’da akıllı cep telefonu Go terrain uygulaması ile.

Garrett Ace 300i

Dijital hedef kimlik bilgisi: 0 – 99 arası skala hedef bilgisi verir. 7″ x 10″ (18 x 25cm) Proformanca™  suya girebilen arama başlığı daha fazla geniş tespit ve derinlik sunar. Yüksek frekans (8 kHz) düşük ve orta iletkenli metal hedeflerde (altın, kurşun gibi) daha iyi hassasiyet sağlar.

Artan Demir Çözünürlüğü: ACE 250’nin 3 kademeli demir çözünürlük özelliği, demir içeren topraklarda hedefteki metal hedefi gizleyen etmenleri elimine etmeye yardımcı olur. Ayarlanabilir Frekans özelliği parazitlenmeyi elimine etmede yardımcı olur.

 

Deep Hunter 3D Pro MakroDeephunter dedektör, derin define, boşluk ve tek para dedektörünü tek bir cihazda birleştiren dünyadaki ilk ve tek metal dedektörüdür. Mod 1 (sallamasız) ile büyük defineleri, Mod 2 (sallamalı) ile de tek para ve küçük objeleri inanılmaz derinliklerden tespit eder.

Deephunter dedektör, tüm kullanıcıların hayallerindeki hızlı ve derin dedektör teknolojisidir. Kullanıcı tek bir düğme yardımı ile dilediği modu seçerek ister 3D görüntülü, derindeki metal ve boşlukları tespit edebilen bir define dedektörüne, isterse de sesli metal ayrımı yapabilen, tek para ve takı gibi küçük metallere daha duyarlı olan çok hızlı bir dedektöre sahip olabilir.

Minelab Gold Monster 1000

Dedektörleri karşılaştırırken, diyagramdaki 3 eğri dedektörlerin maksimum derinlikte kapasitesi bulunmaktadır. Bu nedenle belli büyüklükteki küçük altın külçeleri bulma kapasitesini temsil eder.

Birçok dedektör yüzeyin hemen altındaki büyük altın külçeleri tespit eder, fakat bir dedektörün altına hassasiyeti zor olmaktadır. Hatta  daha derine inen yüzeylerde ne kadar küçük altın külçesi bulunacağını belirler.

Aslında Külçe altın aramada 18 kHz bir dedektörün, temel orta-frekanslı bir dedektöre göre ≥ 1.0g derinlik avantajı bulunmaktadır. Böylece 71 kHz bir dedektörün ise ≤ 0.1g derinlik avantajı vardır. Hatta Gelişmiş GOLD MONSTER 1000 orta seviyeli 45 kHz frekansa VE yüksek hızlı 24-bit sinyal işlemciye sahiptir.

XP DEUS

DEUS, ilk hafif, portatif ve KABLOSUZ  define dedektörü. Teknolojik devrim ! Başlık, kumanda ve kulaklık dijital radyo link ile birbirine bağlanabiliyor. İster sadece WS4 veya WS5 kulaklık ve başlıkla, ister sadece kumanda ve başlıkla DEUS’ unuzu kullanabilirsiniz.

Uzaktan kumanda kapatıldığında bile DEUS çalışmaya devam eder! WS4 veya WS5 kulaklıklar tek başlarına dedektörü kumanda edebilir, sadece kulaklıklar ve başlıkla DEUS arama yapabilir.

Gold Star 3D

Gold Star 3D Tarayıcı, profesyonel hazine avcıları, altın arayanlar, arkeologlar ve hatta madencilik şirketlerine MGS, IMTU, VST ve daha fazlası gibi tamamen yeni teknolojilere sahip.

Böylece tüm metal algılama uygulamaları için 8 arama sistemine entegre edilmiş en eksiksiz araç seti. İlk olarak Gold Star 3D Tarayıcı aracılığıyla Mega Algılama, kullanım kolay.

Dolayısıyla ekranda 2D görselleştirmeyi, birlikte verilen Android tablette 3D görselleştirme özelliği. Ancak rahat bir iş deneyimini ve modern, çok dilli bir cihaz yazılımını sorunsuz ve görsel deneyimle birleştiren pratik ve profesyonel bir cihaz.

Mega Detection Cobra GX 8000Mega Detection Cobra GX 8000 Alan Tarama ve Metal Dedektörü – Bir metal dedektör cihazında ilk kez, Cobra GX 8000, hazine arama ve metal algılama faaliyetleriyle ilgili çeşitli uygulamalar ve görevler için araştırmacılar için tüm araçları ve işlevleri sunan farklı algılama teknolojilerine sahip altı arama sistemi içerir.

Visionary 3D PulseVisionary 3D Pulse Hem Dedektör Hemde Yeraltı Görüntüleme Cihazı İkisi Bir Arada Cihaz Yorumları Fiyatları ve Özellikleri …

3D PULSE İNDİKSİYON METAL DEDEKTÖRÜ-TÜRKİYE’DE BİR İLK! HEM DEDEKTÖR HEM DE YERALTI GÖRÜNTÜLEME CİHAZI BİRLEŞİYOR!
Altın, metal ve boşluk tespitinde Türkiye’de bir ilk olan 3d pulse indiksiyon metal dedektörü ve yeraltı görüntüleme cihazını deneyimleyin …

Dünyadaki sayılı cıhazlardan biri olan cihaz metalleri sınıflandırarak arama seçenekleri sunuyor.  Boşluk tespitinde 6 metre net derinlik sunmakla kalmıyor, yeraltı materyallerini tespit ediyor.

Daha Fazlası İçin Hemen Cihaza Git : https://www.deepdedektor.com/visionary-3d-pulse

Ajax SegmaAltın ve mineralleri tespit etmek için iki yüksek verimli sistem üzerinde çalışan dünyanın en iyi metal dedektörü.

AJAX dedektör teknolojisi, maksimum derinliklerde anında sonuçlar elde etmek için sistemin kullanım kolaylığına ek olarak, piyasadaki diğer cihazlardan daha yeni seviyelere metal dedektörleri için yeni bir darbe indüksiyon sistemi geliştirmiştir.

Ajax Electra

Electra cihazına sahip olarak Elmas ve Değerli Taşlar bulmak elinizde.

Yeraltında pek çok Elmas ve mücevher türü vardır. Aynı zamanda amatör araştırmacılar ve her türden ve mücevherlerden elmasla ilgilenen tüccarlar da vardır. Fakat onları bu hazinelerin yerlerine yönlendirecek gelişmiş bilimsel araçlardan yoksundurlar.

Değerli eşyaların tespiti ve araştırılması dünyasındaki en ileri teknoloji olan Electra’ya sahip olmalısınız. Elmas ve mücevher cevherlerini kolayca çıkarabileceksiniz. Hatta cihazın konumlarını belirleyebileceksiniz. 2850 metreye kadar mesafe.

Not: Tüm AJAX ürünleri İki Yıl Garanti ile sağlanır.

Ajax Omega

Artık yeraltı suyu kuyularını bulmak ve kazmak daha kolay ve daha güvenli ……

Kısaca Ajax Dedektör Omega, yer altı su konumlarını büyük bir hassasiyetle tespit etmek ve konumlandırmak için gelişmiş teknolojilerle donatılma farkı.

Omega cihazı, yer altı su yerlerini tespit eden ve konumlandıran dünya çapında ilk uzun menzilli dedektördür. Bir çiftçiyseniz veya kuyu sondajında ​​çalışıyorsanız, Omega, su kıtlığı sorunlarını ve rastgele su sondajı sorunlarını ortadan kaldırmak için mükemmel bir çözümdür.

Garrett Ace Apex Basic

APEX FREKANS SEÇENEKLERİ :
5 kHz | 10 kHz | 15 kHz | 20 kHz | ÇOKLU-FREKANS| ÇOKLU-TUZLU
ÇOK FREKANSLI TESPİT YETENEĞİNİN ZİRVESİ
GENİŞ YELPAZELİ çeşitli hedeflerde mükemmel algılama derinliği.
Hızlı hedef kurtarma hızı

Çok yönlü Multi-Flex/Çoklu-Frekans teknolojisi

KOMPLE ESNEKLİK
Garrett’in son teknoloji ürünü YENİ ACE APEX geniş bant genişlikli dijital platform tarafından desteklenen Multi-Flex teknolojisi, Apex ile fiyat aralığında herhangi bir dedektörde bulunabilecek olandan daha fazla çok yönlülük sunar!

Minelab GPX 4500GPX 4500, yeni eklenen özellikleri ile define aramayı bugüne kadar olmadığı kadar kolaylaştırıyor. Yeni SETA Teknolojisi sayesinde; daha sessiz, parazitlere karşı daha korumalı ve kullanımı gerçek bir zevk.

Daha önce elinize dedektör almamış olsanız dahi, GPX 4500 sizi, otomatik ve tanımlı fonksiyonları ile bir anda dedektör eksperi yapar. Daha sessiz eşik vızıltısı, daha keskin hedef sinyalleri, geliştirilmiş AYIRIM ve daha fazlası. GPX 4500 en iyi ve en derin neticeyi verir.

Yeni TIMINGS(Zamanlamalar) – GPX 4000 kullanıcıları, dedektörlerinin performanslarını her türlü zor toprak koşulunda maksimuma çıkarmak için, farklı TIMING (Zamanlamalara) sahip olmanın değerini çok iyi anladılar.

İşte GPX 4500’ de en zor toprak koşulları için geliştirilen 2 yeni zamanlama (TIMINGS) daha var. Enhance ve Sharp:
Enhance; Sensitive Smooth Zamanlamasına benzemekle beraber daha derin arama yapabilmekte, ufak ve büyük hedeflerde daha keskin sinyaller alınmasını sağlamaktadır.

Minelab VANQUISH 340

Minelab Vanquish 340 Ddektör MINELAB DEDEKTÖR – VANQUISH 340 ; VANQUISH SERİSİ
Minelab Dedektörün yeni VANQUISH dedektör serisi, eşsiz bir performans sunar.

Kullanımı basit ancak güçlü, yeni başlayanlar ve tüm kullanıcılar için mükemmel bir seçim.
Çığır açan Multi-IQ teknolojisine, çoklu arama Moduna, hafif katlanabilir tasarıma ve daha fazlasına sahip bu cihaz tüm beklentilere cevap verir.

Nokta Simplex+

Nokta Simplex Dedektör : Simplex dedektör otomatik zemin ayarı ile açıp direk aramaya başlayabileceğiniz bir dedektördür. SIMPLEX+, plaj modu da dahil olmak üzere önceden ayarlanmış arama modları ile tek ekranda çok kolay bir kullanım sunar. Aradığınız ister tek para, ister kalıntı, isterse de takı olsun, SIMPLEX+ çok modern ve hafif bir tasarıma sahip, bulabileceğiniz en uygun fiyatlı, aynı zamanda da çok sağlam bir metal dedektörüdür.IP68Her yönden toz girişine karşı korumalı ve 5 metreye kadar su geçirmez.  Ayrım Ayarı : İstenmeyen metallerin Hedef ID’lerini kapatır. Cihazın kalın tondaki demir sesini kısmaya veya kapamaya yarayan özelliktir.
Arama Modları : Tüm Metaller / Arazi / Park / Plaj Dahili Kablosuz Kulaklık Modülü Nokta Makro 2.4GHz Green Edition Kablosuz Kulaklıkla uyumludur. Titreşim SIMPLEX+ bir hedef bulduğunda titreşim ile uyarır! Hem su altı kullanım için hem de işitme engelli kullanıcılar için ideal. Gece ve Su Altı Kullanımı İçin Mükemmel Aydınlatma – SIMPLEX+’ta hepsi var – Ekran Arka Aydınlatma, Tuş Takımı Arka Aydınlatma ve LED Fener – Frekans Kaydırma Frekansı küçük adımlarla kaydırarak elektromanyetik parazitten kolayca kurtulun.

Nokta Fors Relic

Nokta Dedektör Fors Relic Altın Metal Dedektörü, hakkında cihaz yorumları, güncel ek özellikler ve fiyatlar Deep Dedektör farkıyla satışta !

Nokta Derin Dedektör, Fors Relic, Metal Dedektörü, Metal Dedektörü, Ankara Nokta Dedektör, Özellikleri, Fiyatları, Yorumları.

Kısaca Ünlü FORS platformu üzerine inşa edilmiştir. FORS Relic, kalıntı ve tek para aramaları için yeni özellikler barındırmaktadır. Üstelik inanılmaz bir ayrım yeteneği sunar. Hatta 19kHz’te çalışan FORS Relic, 6 arama modu, iMASK (Intelligent Masking), Tone Break (Ton ID Aralığı) ve Iron Volume (Demir Sesi) özellikleri ile bilinmektedir.

Özellikle plaj, mineralli zeminler, taşlık sahalar gibi aramalarda iyi çalışmaktadır. Birçok dedektör için sorun teşkil eden tüm zorlu arazi koşullarında rahatlıkla kullanabileceğiniz bir cihaz.

Garrett At Pro International

Gar­rett’in yeni AT PRO In­ter­na­tional metal arama dedektörü, tüm arazi şart­larında, her tip hazineyi de­rinde ara­mak için imal edilmiş pro­fesy­onel hazine arama dedektörüdür !
Gar­rett’in yeni teknolo­jisi pro­fesy­onel de­fine avcılarına her tip kötü arazi şart­larında dahi madeni par­aları, de­fineleri, hazineleri, de­fine sandıklarını, mücevher­at­ları, ve altın külçelerini bulma imkanı sun­mak­tadır.

Garrett Ace 400i

GARRETT 400i modeli; Tek para, kalıntı, mücevher ve kumsal aramaları için tasarlanmıştır.  Genel Özellikleri: Demir Sesi: Kullanıcının ayırt edilebilen demir hedefleri duymasına ve orta seviyedeki sinyal seviyesini değiştirmesine izin verir.

Dijital hedef kimliği: 0-99 arasıdır ve hedefin cinsini verir. Yüksek frekans (10 kHz) düşük ve orta derecedeki iletken hedefler için daha iyi hassasiyet sağlar (altın, kurşun gibi) Ayarlanabilir frekans parazitlenmeyi önler. Mandal kilitler cihazın gövdesinin daha sabit durmasını sağlar.

GARRETT ACE 250

ACE 250 sikke arama, kalıntı arama, plaj arama için kullanılır. Garrett Ace 250‘yi çok sattıran en önemli özelliği “On” tuşuna basınca profesyonel bir dedektör kullanıcısı gibi arama yapmanızı sağlayabilmesidir.

Ayrımı bir çok metal dedektöre göre başarılıdır. Derinliği tek para dedektörlerine göre orta seviyelerdedir. 20 – 30 cm derinliklerde tek para aramalarında başarılıdır. Sahillerde, kumsallarda bir çok kişinin elinde Garrett Ace 250 görmenizin sebebi Fiyat / Performans olarak en yüksek puanı alabilen dedektörlerden biri olmasıdır.

Garrett ATX Basic

Garrett Atx Basıc  PI Sistemli (Pulse Induction Sys. )

AYARLANABİLİR EŞİK SESİ

Kullanıcının metal hedef sinyallerini daha iyi duyabilmesi için eşik sesini (sürekli arka plan sesi) manuel olarak ayarlamasına olanak sağlar.

TÜM-METAL MODU

Tam Tüm -Metal modu daha hassas tespit ile en derindeki küçük kıymetli metallerin tespitini kolaylaştırır.

DEMİR KONTROLÜ (SADECE ATX’DE)

DD arama başlığını kullanarak demir hedeflerin tanımlanmasını sağlar.

Buraya kadar en çok bilenen define dedektörlerini incelediniz. Aradığınızı bu sayfada bulamadıysanız bu içerik de yardımcı olabilir : Define Dedektörü 

Daha Fazla Dedektör 

Aradığınızı Bulamadınız mı ?

Her Zaman En İyi Seçenek Google

8 thoughts on “Defineciler En Çok Hangi Cihazları Kullanıyor?

 1. betche dedi ki:

  Yer imlerine ekledim. Dedektör bilgi içeriği için teşekkürler

 2. cody-betche dedi ki:

  Yer imlerine ekledim. İçerik için teşekkürler

 3. cody dedi ki:

  Yer imlerine ekledim. İçerik için teşekkürler

 4. feliciabenitez dedi ki:

  Yer imlerine ekledim. İçerik için teşekkürler

 5. feliciaben dedi ki:

  define dedektörü olarak bilinen cihazların çoğu aslında çok daha kapsamlı.

 6. felicia dedi ki:

  Cihazlar süper. Fiyatlar güncel mi? Define dedektörü için hangi cihazları tercih etmeliyim. Özel mesaj atar mısınız? mail adresim [email protected]

 7. felic dedi ki:

  En çok kullanılan dedektörler uzun zamandır aynı sanırım. yeni cihazlar hakkında bilgi almak için aramak istiyorum.

 8. rerum molestiae dolor eligendi aspernatur quos autem vitae voluptate modi. quia aut quia reprehenderit quia. deserunt deleniti eos voluptates animi natus. hic facilis sunt voluptatem labore fugiat qui. vitae qui placeat deleniti impedit optio quis temporibus est consequatur minus at dolore voluptatem sit dicta animi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir