Yeraltı Görüntüleme

Yeraltı görüntüleme cihazı ile görünmeyeni bulmak ve yeraltından haber almak etkileyici görünüyor değil mi? Öyleyse bu cihazlarlar ile neler bulabilirsiniz? Yeraltı görüntüleme nasıl kullanılır? Toprak altı görüntüleme sistemlerini hangi alanlarda kullanırız? Yeraltı görüntüleme ile ilgilenenler daha çok ne arar? Bir yeraltı görüntüleme sistemi hangi özelliklere sahip olmalı gibi soruların yanıtını web sitemizde bulabilirsiniz.

Başlıca Yeraltı Görüntüleme Cihazları :

  1. Tero Vido
  2. Conrad Pro 900
  3. Okm Rover C4
  4. OKM Evolution NTX 
  5. Deep Seeker
  6. Titan Ger 1000
  7. Okm EXP 4500
  8. Tork Gpr
  9. OKM EXP 6000
  10. Mala GPR

Kısaca yeraltı görüntüleme cihazı veya yeraltı tespit sistemi (yer altı radarı GPR) cihazın kendi ekranında veya dizüstü bilgisayar, tablet, telefon gibi cihazlarda kullanıcılara yeraltındaki gömülü nesnelerin şekli hakkında görüntüler veren keşif sistemlerine denir.

Yeraltı aramalarında kullanılan yeraltı görüntüleme cihazı aranan materyalin tam konumunu, maden veya değerli metalin derinliğini, tünel, mağara, mahzen, mağara gibi boşlukları, define şeklindeki gömülü nesneleri tespit edebilme özelliklerine sahiptir. Görünmeyeni bulma uzmanı yeralti görüntüleme cihazı  yeraltındaki toprağın veya kayanın doğal yapısı, oluşumu hakkında kullanıcıya bilgi verir.

Yeraltı görüntüleme sistemlerinin temel kullanım alanı toprak altındaki anomaliyi yorumlamaktır. Bir yeraltı görüntüleme cihazı yer yüzeyinin altındaki verileri elde için etmek elektromanyetik enerji kullanır.

Şimdi yeraltı görüntüleme cihazı hangi nesneleri bulmak için kullanılır bunlara bakalım;

Başlıca işlevleri:  Su Arama (Tespit) • Boşluk Tespiti • Boru Tespiti • Kablo Tespiti • Maden Tespiti • Yeraltı Yapı Tespiti • Tünel Mahsen Arama • Değerli Metal Tespiti

Aslında gelişmiş yeraltı görüntüleme sistemleri yer yüzeyinde bulunan jeomanyetik alanları yüksek çözünürlükte ölçerek, ölçüm sahası üzerinde yer altından gelen manyetik farklılıkları tespit etmek için de kullanılır.

En önemlisi Altyapı, arkeoloji, hafriyat ve madencilik alanlarında  kullanılmaktadır. Anlık ve sürekli ölçüm sağlar. Yer çekirdeğinden manyetik alanı ölçerek materyal tespiti yapabilmeleri en önemli özellikleri arasındadır.

Bir başka deyişle dünyada birkaç ülkede üretimi yapılan yer altı görüntüleme sistemleri ve görüntülü dedektörler son yıllarda Türkiye’de de üretilmektedir.Yeraltındaki Mahzen, Tünel, Oda, Kaya Mezarı, Lahit Mezar gibi yapıları anlık olarak 3 boyutlu görüntülemenizi sağlayan bu cihazlar teknoloji alanında büyük kolaylıkları yanında getirmiştir.

Gösterilen sonuç sayısı: 68

Başa dön tuşu
Call Now ButtonTıkla Ara : +905324667102