İndirim!

Toruk Pro Yerli Canlı Görüntülü Yer Altı Çekim Cihazı

(2 müşteri değerlendirmesi)

1.00 

 TORUK PRO, bu manyetik alanları analiz ederek “Yer Altındaki Gözünüz” olur! 

TORUK PRO© İçindekiler

 • 1 Adet Tablet
 • 1 Adet Korunaklı TORUK PRO© Çantası
 • 1 Adet TORUK PRO©
 • 1 Adet Flash Bellek (Yazılım)
 • 1 Adet Lazer Metre
 • 1 Adet OTG Veri Kablosu
 • 1 Adet Bağlantı Kablosu
 • 1 Adet Pusula
 • 1 Adet Kullanım Kılavuzu

3 adet stokta

TORUK PRO

Toruk Pro Yer Altı Canlı Görüntüleme Cihazı Kredi Kartına Taksitle … 81 İle teslimat ve eğitim ile Toruk Pro Satın Alın Kapınıza Gelsin.

TORUK PRO © Teknik Özellikler

 • 1 metre boyunda, 252 gram ağırlığındadır.
 • Çalışma voltaj aralığı 3.3 Volt – 5 Volt ’ tur.
 • Özgün, yerli ve milli bir yazılıma sahiptir.
 • Cihaz yazılımı; PC ve tablete uyumludur.
 • PC’ye ve diğer cihazlara kablo ile bağlanır.

Kısaca cihaz yer yüzeyinde bulunan jeomanyetik alanları yüksek çözünürlükte ölçebilmektedir. Böylece ölçüm sahası üzerinde yer altından gelen manyetik farklılıkları tespit eder.

Üstelik gömülü yazılımımız ve özgün algoritmalarımız ile noktasal CANLI alan taraması yapılabilmektedir. Hatta ölçüm sahasının parazitlerden arındırılmış kararlı matrisleri oluşturulur.

Üstelik toplanan ham veriler TORUK PRO’ya özgü yazılım ile işlenerek analiz edilmektedir. Bu sayede toprağın içerisindeki farklı materyaller anomali haritalaması yöntemi ile görselleştirmektedir.

toruk-pro
toruk-pro

 

Özellikle materyallerin kütle ve hacim büyüklüğüne göre ölçüm sahasında 30  metreye kadar derinlik bilgisine erişilebilinmektedir. Böylece ölçümler derinlikleri ile doğru orantılıdır. Bu nedenle kütle ve hacim büyüdükçe algılanabilme derinliği artmaktadır. Bu sayede küçüldükçe de algılanabilme derinlikleri azalmaktadır.

Kısaca TORUK PRO, kullanım kolaylığının yanı sıra elde edilen verilerin daha kolay ve anlaşılır şekilde görüntülenebilmesi için (2B) 2 boyutlu, (3B) 3 boyutlu anomali haritalarını sunmaktadır.

Örneğin TORUK PRO, ölçüm esnasında kendisini toprak yapısına göre kalibre edilebilmektedir. Böylece coğrafi farklılıklar gösteren kıtaların yanı sıra ülke ve  bölgelerde verimli sonuçlar elde eder. Hatta birbiri için uyumlu olarak tasarlanmış olan donanım ve yazılımı bulunmaktadır. Bu sayede altyapı hat tespiti, arkeolojik yapı ve kalıntılar, boşluk yapıları, değerli metaller, hafriyat, kayaç yapıları gibi altyapıların tespitinde kullanılmaktadır. Hatta etkili çözümler sunar.  Elbette Minimum 8×8 matris olacak şekilde en az 1 m²’lik alandan başlayarak istenilen büyüklükte saha ölçümleri alınabilmektedir.

Toruk Pro Kullanımı

Kullanım videosu ile daha kolay çekim alabilirsiniz. Ayrıca mühendislerimiz cihazı konumunuza getirerek, kendi çekim alanınızda test yapmanızı sağlayacaktırç Bununla birlikte cihazın eğitimini alarak daha kolay çekim yapabileceksiniz.

 

Toruk Pro Harita Türleri

2 Boyut: 2 Boyutlu seçeneği, ölçümün 2 boyutlu anomali haritasını
göstermektedir.

3 Boyut: 3 Boyutlu seçeneği, ölçümün 3 boyutlu anomali haritasını göstermektedir.

Kontur: Kontur seçeneği, ölçümün kontur görünümünde gösterilmektedir.

Renk Seçenekleri

Anomali görünümleri, seçilen renk skalasına göre görselleştirmeyi
sağlar.

TORUK PRO Yazılım Kullanımı

Kısa kablo (OTG kablosu) tablete, uzun bağlantı kablosunu TORUK PRO© cihazına takılabilmektedir. TORUK PRO© ikonuna dokunarak uygulama açılmaktadır.

Not Önemli Özellik: Yer yüzeyinde bulunan jeomanyetik alanları yüksek çözünürlükte ölçerek, ölçüm sahası üzerinde yer altından gelen manyetik farklılıkları tespit eder. Altyapı, arkeoloji, hafriyat ve madencilik alanlarında kullanılmaktadır. Anlık ve sürekli ölçüm sağlar.

Toruk Pro İle Nasıl Çekim Alınır?

Tablet açılır.
Uygulama açıldıktan sonra gerçekleştirilecek işlem seçilir.
Cihaz tablete bağlanır.
Tablet, powerbank’a bağlandıktan sonra ileri tuşuna bir kez basıldığında bilgilendirme ışıkları bir defa yanıp sönerek, cihazın yeni bir ölçüm için hazır olduğu anlaşılır.
Bağlantı kablosu takıldıktan sonra cihazın üzerinde bulunan kırmızı ve yeşil ışıkların bir kez aynı anda yanıp sönmesi beklenir. Her iki ışığında aynı anda yanıp sönmesi durumunda cihaz ölçüm için hazır hale gelir.
Cihazın ışıkları söndükten sonra okuyucu başlık yönü kuzey olacak şekilde ileri tuşuna basıldığında bilgilendirme ışıkları yanıp söner, referans almış olunur.
Gidilen yön durumuna göre cihaz üzerindeki tuşlara her basıldığında ölçüm yapılan noktadaki manyetik değer kaydedilir.
Cihaz üzerindeki yeşil ışığın yanması ölçümün başarıyla alındığı gösterilir.
Ölçüm sırasında tuşa basıldıktan sonra yeşil ışık sönmeden hareket edilmemelidir.
Başlangıç noktası (0) üzerinde üst tuşa basılarak ilk ölçüm noktasının değeri alınmış olur.
Daha sonra sağ yöne doğru olmak kaydıyla X koordinat ekseni üzerinde belirlenen aralıkta sağa doğru 1 adım atılarak sağ tuşa basılıp yeşil ışığın tekrar yanıp sönmesi beklenir.
Böylece X1 ekseni üzerinde ikinci ölçüm noktasının ölçülmesi de tamamlanmış olur.
Ölçüme devam etmek için, aynı adım aralığında belirlenen noktalar üzerinde sağa doğru her adımda sağ tuşa basılarak ölçüm devam ettirilir.

 

Ağırlık 2 kg
Boyutlar 125 × 20 × 20 cm

Toruk Pro Yerli Canlı Görüntülü Yer Altı Çekim Cihazı için 2 değerlendirme

 1. mustafa erbil

  toruk pro bence toruk 101 e göre daha gelişmiş bir cihaz. Kişisel kanaatim üretiminin devam etmesi. Yeraltı görüntüleme cihazlarında yerli üretim olarak en başarılı cihaz diyebilirim. canlı çekim alması türkiye de ilk olabilir.

 2. Meliha Kuru

  Aldigim duyumlara gore bu cihaz satışa basladigi gunden itibaren en cok defineciler tarafindan kullanilmis. Toruk pro canli yeralti çekim cihazi üretim amaci yeraltindaki gorunmeyen boru veya altyapi materyallerini bulmakti. Bizim definecilerin işine yaradi. İlginç gercekten :)

Değerlendirme yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hoşunuza gidebilir…

Başa dön tuşu
Call Now ButtonTıkla Ara : +905324667102