Toruk 101

(7 müşteri incelemesi)

TORUK 101, toprak altı analizi ve alan taramada kullanılan cihazdır. Yer çekirdeğinden manyetik alanı ölçerek materyal tespitinde kullanılır. Sıfır Cihaz Faturalı ve 2 Yıl Garantili Süper İndirimli Fiyatı İle Burada! Havale İle Ödemesini Yaptığınız Ürün Anında Yola Çıkar !!!

81 İle Adrese Teslim ve Eğitim  : 0532 466 71 02

O ISBN TRK 101 ISBN TRK 101 Stok kodu: DEEP8742318 Kategoriler: GTIN: GTIN TRK 101

İlk olarak TORUK 101, toprak altı analizi ve alan taramada kullanılan cihazdır. Yer çekirdeğinden manyetik alanı ölçerek materyal tespitinde kullanılır.

 • Ürün Tipi: Yeraltı Tarama Cihazı Orijinal
 • Marka:TORUK
 • Model:Toruk 101
 • Ürün Ölçüleri Boy / Derinlik (cm): 100
 • En Önemli Özellik:  1:30 M’ye Kadar Ölçüm Yapar

Yer çekirdeğinden yayılan manyetik alan yüzeye çıkarken geçtiği toprağın yapısına göre yüzeye ilerlemektedir. Ayrıca toprağın içerisindeki maddelere göre manyetik alanda azalma ya da artmaya uğrayarak yüzeye gelir. Böylece cihaz bu değişimleri algılar. Hatta bu değerlere göre yer altının 3 boyutlu Görüntüleme haritasını çıkarır.

Toruk 101 Özellikleri: Çoğunlukla defineciler tarafından tercih edilen bu cihaz çok daha derinden veri alabilme yeteneğine sahip cihaz olarak bilinmektedir.

Kısaca manyetik sensörler kullanılarak yapılan yer altı görüntüleme sistemleri aynı zamanda yüksek frekans ile çalışan gpr ler olarakta karşımıza çıkmaktadırlar. Hatta definecilerin en çok tercih ettiği yer altı görüntüleme sistemi manyetometre ve gradyometrelerdir.

Bir başka deyişle dünyada birkaç ülkede üretimi yapılan yer altı görüntüleme sistemleri ve görüntülü dedektörler son yıllarda Türkiye’de de üretilmektedir.

Bu nedenle içerisinde üretimi en kolay olan manyetik sensörler ile yapılan cihazlara göre etkilidir. Hatta manyetometreler ve gradyometreler ile karşılaştırıldığında Toruk daha net sonuçlar vermektedir.

Toruk 101, yer altı alan tarama yapabilen bir cihaz olarak bilinmektedir. Hatta hafızasına kaydedilen veriler bilgisayar programına aktarılmaktadır. Üstelik Program bu verileri anomali haritasına çevirir.

Aslında bu cihazın çalışma prensibi yeraltında oluşmuş manyetik bozulumların tespit edilmesidir. Örneğin toprağın olağan yapısını açılmış bir tünel veya kazarak yapılmış oda gibi bozulumlar ile ilgilenir. Hatta mezar şeklinde bozulumunun bu cihazlar ile yani manyetik sensörler tarafından tespit edilmesi yöntemidir.

Toruk 101 Kullanımı ve Yorumlarını İnceledik: İlk olarak yer çekirdeğinden yayılan manyetik alan yüzeye çıkarken geçtiği toprağın yapısına göre veya toprağın içerisindeki maddelere göre manyetik alanda azalma ya da artmaya uğrayarak yüzeye gelir. Böylece bu manyetik alanı analiz ederek “Yer Altı Görüntüleme” işlevi görmektedir.

Toruk 101 Altyapı Tespiti: Belediye altyapı hat tespitinde yer altını görüntülemenizi sağlar.

Toruk 101 Arkeoloji Yeraltı Görüntüleme : Kısaca arkeoloji çalışmalarında ve kazılarında yer altını görüntülemenizi sağlar. Hatta Yeraltındaki Mahzen, Tünel, Oda, Kaya Mezarı, Lahit Mezar gibi yapıları anlık olarak 3 boyutlu görüntülemenizi sağlar.

Toruk 101 Zemin Etüd GörüntülemeToruk 101 İnşaat, hafriyat fizibilitesinde yer altını görüntülemenizi sağlar. Zemin Etüd Çalışmalarınızda Size en doğru sonucu vererek iş yükünüzü hafifletir.

Toruk 101 Madencilik ve Maden Arama: Madenlerin damar tespitinde yer altını görüntülemenizi sağlar. Bu sayede Maden Arama, Gümüş Madeni Tespiti, Altın Madeni, Bakır Madeni, Demir Tespiti, Bronz Madeni, Bor Madeni Tespiti Gibi konularda Maden işleri yapan firmaların Net sonuç almalarını sağlar.

Aslında bu model sahip olacağı okuyucu başlık ile 1 kullanıcının rahat bir şekilde ölçüm yapabilmesine olanak sağlayan hafif kompakt tasarımı ile kullanıcıyı yormadan yüksek çözünürlüklü ölçümler yapmasına imkan verir. Hatta noktasal veri analizi için tasarlanmış olan bu ürünün ölçümü 30 metre derinliğe kadar, görsel manyetik anomali haritası oluşumuna imkan vermesi hedeflenmiştir.

Toruk 101 Fiyatı: Yeraltı Alan Tarama Cihazı ‘nın Güncel Fiyatını Öğrenmek İçin İletişim Numaralarımızdan Arayabilirsiniz.

İletişim no: +905324667102 – +905330187102

Bayileri: Deep Dedektör Tarafından Satışı Yapılmaktadır. 2. El Satışımız Yoktur. Önemli Not: Türkiye Geneli Kiralama YAPILMAMAKTADIR.

Son Olarak;

Diğer Tüm Yeraltı Görüntüleme Cihazları İçin Tıklayınız …

Daha Fazla Alan Tarama Cihazı Arıyorsanız Tıklayınız …

Google Önbellek Yeraltı Alan Tarama Cihazları …

Marka

Deep Dedektör

Toruk 101 için 7 inceleme

 1. admin

  Toruk 101 Yeraltı Görüntüleme Cihazı

 2. Hamit Akkuş

  Yeni bir sistem ama beğendim. 👏🏻👏🏻

 3. Mustafa Pek

  Muhteşem anomali, tartışmasız aradığınizi bulabilirsiniz. Test edilmiştir 😊😊😊

 4. Yeralti Faresi 😂

  Seri ve kullanişli. Fakat Toruk 101’den ziyade Toruk Pro daha tartişmasiz sonuç veriyor.

 5. Burhan Aka

  Ben Toruk 101 cihazimi Toruk Pro ile değiştiriyorum. Şuan kargo takipte bulundugum adresin merkezine gelmiş dağıtıma çıkacak görünüyor. Büyük ihtimal sabah elime geçer. Test edip buraya yazacağım.

 6. Muhammet Doğan

  Sadece alan taramasini beğenmedim. Tek başina bence yeterli idi. Boru tespitinde test ettim. Fena değildi. Anomaliyi kafasina takanlar için destek servisleri var. Direk aldığınız çekimi gonderin, çözümleyip gönderiyorlar.

 7. Berkay Han

  ” Toruk 101 noktasal olarak yer altı alan tarama yapan ve bu noktasal veriler sonucunda kendi yazılımı ile anomali haritası çıkaran bir cihazdır. Yer çekirdeğinden yayılan manyetik alan yüzeye çıkarken geçtiği toprağın yapısına göre veya toprağın içerisindeki maddelere göre manyetik alanda azalma ya da artmaya uğrayarak yüzeye gelir. Toruk 101 bu değişimleri algılar. Bu değerlere göre yer altının 3 boyutlu haritasını çıkarır. ” ifadesi doğru. Fakat burada definecilerin yaptığı aramalara da yer verilmesini beklerdim. Define ve altın arama ile ilgili hiç bir bilgi verilmemiş. Deep Dedektör den bilgi aldığınızda define ile ilgili tüm sorulara yanıt bulabiliyorken İdem Teknoloji’nin konu hakkında pek fazla bilgisi yok. Kendimi şanslı hissediyorum ki buranın müşteri temsilcisi Toruk 101 ve Toruk Pro’nun tüm detaylı kullanımını anlattı.

  Neyse ben sonuca gelecek olursam tam da Mert beyin söylediği gibi Toruk serisi yeraltı anomalisi alırken, metal veya boşluk olan kısımları kırmızı ve turuncu olarak gösteriyor. Sadece eksik olan yazılımsal uyarlama. Daha da geliştirilebilir. Metal değerli değersiz altın su boru boşluk gibi alanları anomali olarak değilde ileti olarak çıkarsa diğer yeraltı görüntüleme cihazları gibi fena olmaz. Hem de bilmeyenler için kolay olur. Üstelik daha çok talep alır.

  Son olarak tavsiye ediyor muyum ? Evet. Gerçekten kullanımını adresinize getiren arkadaşlardan tam olarak öğrendiğiniz zaman güzel sonuçlar alırsınız. Elbette sizin test alanınızda test ediyorlar. Beğendim.

İnceleme yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Ara : +905324667102
Kapalı