Kendi metal dedektörünüzü oluşturmak eğlenceli ve eğiticidir. Geleneksel bir metal dedektörü oluşturmak bir kit (veya elektrik devreleri hakkında derinlemesine bilgi) gerektirebilirken, ev cihazlarıyla daha basit sürümler oluşturabilirsiniz. Metalleri algılamanın en hızlı yolu, akıllı telefonunuzdaki mıknatıs alanını kullanmaktır. Daha iyi bilinen bir yöntem, bir metal dedektörü yapmak için bir hesap makinesi ve bir radyo kullanmaktır.

1 ) AM ayarında radyoyu en yüksek banda ayarlayın. Bir istasyona ayarlı olmadığınızdan emin olun. Statik tonu net ve istikrarlı bir şekilde duymalısınız. Bu, cihazınız metal bir nesne algıladığında tondaki farklılıkları duymanızı sağlar.

2) Arama başlığını birleştirin. Hesap makinenizi açın. Ardından, sabit, donuk bir ton çıkana kadar iki cihazı arka arkaya konumlandırın. Bu tonu elde etmek için cihazları belirli açılarda veya mesafelerde düzenlemeniz gerekebilir.

3) Cihazlarınızı konuma bantlayın. Hesap makinesi ve radyo doğru tonu ürettikten sonra, onları bu konumda bantlamanız gerekir. Mesafe, aygıtlarınızı birbirine bantlamak için çok rahatsız ediciyse, bunları bir tahtaya bu konumda monte edin. Bu, metalleri ararken arama kafanızın sağlam ve düzgün çalışmasını sağlayacaktır.

4) Arama başlığınızı bir şafta takın. Eski bir süpürge sapı veya benzeri bir direk, uygun bir şaft yapacaktır. Şaftı monte etmek için hızlı ve güvenli bir yöntem olarak koli bandı kullanın. Alternatif olarak, iki parçayı birbirine bağlamak için fermuar kullanabilirsiniz. Arama başlığınızın şekli için en uygun yöntem hangisiyse onu kullanın..

5) Metal dedektörünüzü bazı ev metallerinde test edin. İlk olarak, masanın üzerine bir kaşık koyarak metal dedektörünün çalıştığını kanıtlayın. Dedektörü kaşığın üzerinden geçirin ve dedektörün bip sesi çıkarmasını veya yeni bir ses çıkarmasını (ürettiği sabit tondan farklı) dinleyin. Şimdi, diğer metal nesneleri bulmak için evinizin dışına veya çevresine götürebilirsiniz.

metal-dedektoru-yapimi

metal-dedektoru-yapimi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir