Metal Dedektör Kaç Metre Gösterir? Metal algılamayı merak ediyor ve bir metal dedektörünün ne kadar derine inebileceğini merak ediyor musunuz? Çoğu metal dedektörü, yaklaşık 4-8′ (10-20 cm) derinliğindeki nesneleri algılayabilir . İdeal koşullarda, orta menzilli bir metal dedektörü yerin 12-18ʺ (30-45 cm) derinliğine ulaşabilir. Bazı özel dedektörler 65′ (20 m) derinliğe kadar inebilir.

Bir elektrik alanını manyetik alanla birleştirerek, uzun menzilli metal dedektörü, uzayda bağımsız olarak hareket eden bir elektromanyetik dalga (bir radyo dalgası) oluşturur . Elektromanyetik dalgalar birçok şeyden, özellikle elektriği ileten nesnelerden yansır.

20 Feet’e kadar su geçirmez : Sığ su tespiti, şnorkelli yüzme ve 20 fit’e (6 metre) kadar dalış için tamamen suya daldırılabilir. Ayarlanabilir Hassasiyet: 3 hassasiyet seviyesi seçeneği. Külçelerin ve küçük hedeflerin tespiti için maksimum hassasiyet.

Piyasadaki en iyi altın arama makinesi olan Minelab GPX5000 ile orta büyüklükte bir külçeyi tespit etmek için gerçekçi bir derinlik yaklaşık 1,5 metredir . Toprak durumuna ve külçe boyutuna bağlı olarak 1,5 metre derinlik, büyük bir külçe için gerçekçi bir maksimum derinliktir. 1,5 metreden daha derin gerçekçi değil.

Metal dedektörde: İletim enerjisi, bu enerjinin frekansı, alınan dalgaların işlenmesi ve iletim ve alım bobininin boyutu. Bazı metal dedektörleri, derinlemesine yardımcı olabilecek birden çok frekansta sinyaller yayınlar ve alır.

Normalde (çöpten kaçınmak için) ne kadar çok ayrım (filtreleme) ayarlarsanız, o kadar az derinlik elde edersiniz.

Ve son olarak, zemin ayarı, yanlış ayarlandığında dedektörün derinliğini önemli ölçüde etkiler.

Çevresel koşullar, metal dedektörlerin derinliğini etkileyebilir.

Yüksek demir seviyeleri, belirli kaya türleri, mineralizasyon ve yoğunluk, derinliği azaltan faktörlerdir. EMI (Elektromanyetik Girişim) de önemli bir sorundur çünkü statik işitmeyi önlemek için hassasiyeti minimum seviyelere ayarlamanız gerekir. Demir pası parçaları özellikle problemli olabilir ve genellikle metal bir çatı bir binanın üzerinden uçtuğunda ve yerinde paslandığında bulunur.

Umarım yardımcı olur..

metal-dedektor-kac-metre-gosterir

metal-dedektor-kac-metre-gosterir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir