Jeotara Alan Tarama

Stok kodu: DEEP23517426 Kategoriler: ,
Markalar:Jeotara

Jeotara Alan Tarama! Jeotara modelleri, özellikleri ve markaları en uygun fiyatlarla burada. Biyonik sistem alan tarama ve çubukları burada…

 • İlk olarak bir  yardımcı ve önemli bir  alan olup  kullanılmak üzere tavsiye edilen  ön tespiti  oda,  mahzen  , tünel, mezar  ve diphines olan  tarama cihazı.
 • Geçmişten bugüne insan, yeraltında kendisi için gerekli ihtiyaca karşılık vermekte. Üstelik değerli olan her türlü madeni arama ve değerlendirme ihtiyacı duymuştur.
 • İhtiyaç; Kimi zaman yaşam için gerekli su ve su kaynakları, kimi zaman altın, gümüş, bakır, bronz gibi mineraller ve kimi zaman medeniyetlerin gelişmesini ve zenginleşmesini sağlayan değerli taşlar vardı.
 • İhtiyaçlar, insanlığın zaman içinde yöntemler geliştirmesinin önünü açtı.
 • Bu yöntemlerden en eskisi; Ağaç dalları ve sopalarla yeraltındaki hazine, maden, değerli taşlar ve su kaynaklarını arama ve tespit etme

Jeotara her dönem başarılı olan bu alan tarama yöntemiyle gelişmiştir.

Özellikle günümüzde gelişmiş antenler bulunmaktadır. Hatta elektronik devreler ve yazılımlarla çalışan elektromanyetik algılama sistemleri mevcuttur. Üstelik çubukların ve ağaç dallarının yerini almıştır.

Üstelik bu yöntemin işlevselliğinin  en önemli nedeni değerli metallerin su ve gazların frekanslarıdır.

Böylece doğadaki maddenin kimliğini oluşturan, oluşturdukları manyetik alan ve yaydığı frekanslardır.
Yaydıkları frekanslar, elektromanyetik algılama yapan gelişmiş anten sistemleri ile değerli metallerin, hazinelerin, yer altındaki mağara, kiler ve tünel gibi mağaraların tespit edilmesini sağlar.

Jeotara Alan Tarama ile yer altındaki nesnelerin süresi arttıkça yaydığı frekansların verimi ve gücü artar.

Bu sayede elektromanyetik algılama yapan sistemlerin bu nesneleri algılaması çok daha kolay hale geliyor. Gelişmiş anten sistemleri ile büyüklüklerine bağlı olarak yer altındaki hazineleri uzun süre tespit etmek mümkündür.

Aslında Uzun Menzilli Konum Belirleyiciler adı verilen bu gelişmiş sistemler yardımcıdır. Özellikle birkaç metre derinlikten su ve maden yataklarını tespit etmek mümkün olmuştur.

Hatta elektromanyetik algılama sistemlerinde dünyanın en derin dedektörlerini üreten Macro Teknoloji , uzun yıllara dayanan bilgi birikimi ve uzun yıllara dayanan araştırma ve geliştirme sonucunda tüketicilerin ihtiyaçlarını tam olarak karşılayan bir Alan Tarama sistemi geliştirmiştir.

Jeotara Alan Tarama Çubuk Sistemi

 

Alan Tarama Çubukları: Oda bölümüne yerleştirilen nesne sizi benzer nesneye yönlendirir. Örneğin odaya altın, gümüş, bakır benzeri nesneler yerleştirildiğinde, sadece bu nesnelere doğru bir hareket olacaktır.

Bazı durumlarda, nesnenin oksidi yerdeki başka bir noktadan kusarsa zemin sapması meydana gelebilir. Bu sapmalar ortalama olarak 1-2 metreyi geçmeyecektir. Yüzeye yakın gömülerde bu sapma oranı gömünün derinliği ile ilgilidir. Örneğin, yarım metre derinliğinde bir gömünün oksit çıkışından dolayı sapması maksimum yarım metredir.

Alan Taraması  bu sapma genellikle kuzey yönündedir. Böylece kazı sonucu boş noktalarda kullanıcı hatası yoksa güney kesim kontrol edilmelidir.

Alan Taraması ve Çubuk Farkları

Çubuk kullanma tecrübesi olmayanların odada altın ve gümüş ile pratik yapması önerilir. Çubukların kullanımı zordur ancak diğer cihazlardan daha etkilidir. Özellikle boşluk bulma söz konusu olduğunda birçok pahalı cihaz bile iyi bir çubuk kullanıcısı kadar başarılı olamaz. Profesyonel kullanıcılar, 500 metre gibi mesafelerden bile algılayabilir ve metalin türünü ve derinliğini söyleyebilmektedir.

Barları kullanırken sahadaki kaba taş vb. Hususlara dikkat etmemelisiniz. Bu tür dikkat dağıtıcı şeyler sizi yanlış hedeflere yönlendirebilir. Çubuklara sakin bir ruh hali içinde rehberlik etmeden, çubukların sizi hedefe yönlendirmesi beklenmelidir. Çubukta hareket yoksa o arazi boştur. Israrcı olmamalı. Çubukların kapatıldığı noktalar birkaç denemede onaylanmalıdır.

Her seferinde aynı noktada kapanıyorsa doğru yerdesiniz. Barları kullanırken sahadaki kaba taş vb. Hususlara dikkat etmemelisiniz. Bu tür dikkat dağıtıcı şeyler sizi yanlış hedeflere yönlendirebilir.

Çubuklara sakin bir ruh hali içinde rehberlik etmeden, çubukların sizi hedefe yönlendirmesi beklenmelidir. Çubukta hareket yoksa o arazi boştur. Israrcı olmamalı.

Çubukların kapatıldığı noktalar birkaç denemede onaylanmalıdır. Her seferinde aynı noktada kapanıyorsa doğru yerdesiniz.

“JEOTARA ‘BIONIC SYSTEM” adı verilen  ve dünya pazarına sunulan bu son derece gelişmiş elektromanyetik sistem sektördeki beklentilere kesin  cevap olmuştur.

 1. Bu sistemin çalışma prensibi; Vücuttan alınan statik enerjiyi, hedefin yaydığı frekansların gelişmiş bir yazılım ile elektronik bir sistem ile güçlendirilerek değerlendirilmesi olarak tanımlayabiliriz.
 2. Jeotara, hem mesafe hem de güçlü algılama yeteneği bulunmaktadır. Böylece kullanıcıların vazgeçemeyeceği önemli bir yardımcı sistem olarak bahsedilebilecek mükemmel yapıda.
 3. Kullanıcılar şunu unutmamalıdır.  Jeotara ile aramalar yapılırken, tespit edilen hedefleri doğrulamak için güçlü bir dedektör ile kontrol etmek gerekmektedir.
 4. Bilindiği gibi alan taramalarında metal ayırma özelliği bulunmaktadır. Böylece yeraltında altın, gümüş ve benzeri değerli nesneleri tespit edebilmektedir. Hatta mayınlar ve aynı etkilere sahip diğer manyetik etkiler de sistemler tarafından algılanmaktadır.
 5. Gelişmiş anten sistemleri ile boyutlarına göre 20-30 metre derinliklerde dahi 50-60 yıldır yer altında kalmış olan yığınları tespit etmek mümkündür.
  Yüzeye sızan gazları tespit eden alan tarama cihazları için derinlik sınırı yoktur.
 6. Uzun yıllar metal ve / veya uzay toprak altında kaldığı ve manyetik alanlar ve oksitler oluşturduğu sürece.
  Uzun Menzilli Konum Belirleyiciler adı verilen bu gelişmiş sistemler sayesinde su ve maden yataklarını 100 metre derinliklerden tespit etmek mümkündür.
 7. Bu nedenle, kesin teşhis için derin ve özel bir dedektörle doğrulamanın önemini bir kez daha hatırlatalım.

Son Olarak;

Alan Tarama Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız…

Google Ön Bellek Alan Tarama 

Marka

Jeotara

Ağırlık 1 kg
Boyutlar 1 × 1 × 1 cm

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Jeotara Alan Tarama” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hoşunuza gidebilir…

Başa dön tuşu
Ara : +905324667102
Kapalı