Faydalı BilgilerKonu

Derin Dedektör

Derin Dedektör En İyi 20 En Derin Altın Define Arama Dedektörü ile ilgili rehber niteliğinde yardımcı olacak bir makale hazırladık. 

Altın Define veya Metal Bulmak İçin Başlıca En Derin ve En İyi Dedektörler

 

 

Elbette, şans eseri bir defineye rastlayabilirsiniz. Ama madeni para, mücevher ve hatta kumsalda, su altında veya ağaçlık bir patikada saklanan gümüş ve altın için define aramakla gerçekten ilgileniyorsanız, iyi bir derin altın metal dedektörüne sahip olmak isteyeceksiniz.

Ancak metal dedektörleri nasıl çalışır? Derin Metal Dedektörlerinin En İyilerini Nasıl Sağlıklı Kullanırsınız? İşte bu makalede bunların yanıtını bulacağız. 

Bir metal dedektörü, cihazın altındaki alana belirli bir frekansta sinyal gönderir. Böylece yakındaki herhangi bir metalik nesne, dedektöre geri bildirim sağlar. Bu bilgi, dedektörün farklı metal türlerini gösteren farklı sesler çıkarmasına dönüşecektir.

Modern derin metal dedektörleri, cihazdan gelen sesleri daha iyi yorumlamanıza ve istenmeyen nesneleri esgeçmenize yardımcı olmak için kontrol kutularında bir ekran içermektedir. Tüm ekranlar aynı bilgiyi göstermeyebilir. Genellikle öğelerin genel derinliği, demir içeriği, iletkenliği ve değeri gibi ayrıntıları sağlamaktadırlar. Daha düşük iletkenlik demir anlamına gelirken, daha yüksek iletkenlik gümüş veya altın gibi daha değerli metallere işaret edebilir.

derin-dedektor
derin-dedektor

Derin metal dedektörlerindeki diğer ortak özellikler şunları içerir:

Aslında yüksek demir içeriğine sahip nesneleri yok sayabilmeniz veya özel olarak tanımlayabilmeniz için demir sinyallerini yükseltme veya “sessizleştirme” seçenekleri bulunmaktadır. Hatta yüksek oranda mineralize topraktan gelen herhangi bir sinyal parazitini gidermenize yardımcı olan zemin dengeleme bulunmaktadır. Üstelik bazı özel altın dedektörleri , yakınlarda bulunabilecek sıcak kayalar ve diğer metaller ve minerallerden kaynaklanan paraziti ortadan kaldırmaya yardımcı olan ayrım ayarları barındırmaktadır.

Mesela çoğu dedektör, kullanılan frekansların oldukça düşük olması (7-18 kHZ) nedeniyle 8 inçlik toprağı arayamaz. Fakat altın arama için kullanılan bazı modeller (evet, aşağılarda hala altın var!) daha derine inebilir. Böylece altının son derece iletken özelliklerinden yararlanmak için çok daha yüksek frekanslar kullanırlar.

Derin Arama Dedektörlerinde Daha Derin Cihazlar mı Arıyorsunuz? Ozaman Aşağıdakilere Bakalım.

 

En İyi Derin Dedektör Satın Alma Rehberi

Kısaca metal algılama büyük bir nüansa sahip olabilir. Özellikle bir hobi olarak almak istiyorsanız, bir cihaz satın alırken şu ana özellikleri aradığınızdan emin olun:

Ön ayar modları: Metal dedektörleri, içinde metal nesneler bulunan bir alanı taradığınızda belirli sesler üreterek çalışır. Özellikle aradığınız öğe türlerini bulmak için sinyalde ince ayar yapmanıza yardımcı olabilecek ek ayarlar vardır. Ancak yeni başlıyorsanız, doğru dengeyi bulmak zor olabilir. Metal dedektörünüzdeki bir avuç önceden ayarlanmış mod (“mücevher”, “madeni para” vb.), tam anlamıyla veya mecazi olarak altını çok daha hızlı vurmanıza yardımcı olabilir.

Ayrım ayarları: Metal dedektörler, ürettikleri belirli sinyalleri tanımayı öğrenirseniz, istenmeyen öğelerden gelen “isabetleri” yok sayacak şekilde programlanabilir. Bu ayrım ayarları, çekme kulakları, kalay folyo ambalajları ve sizi ana hedefinizden uzaklaştıracak diğer çöpler gibi düşük değerli öğelerle dolu alanlarda avlanırken çok önemli olabilir.

Demir ses ayarları: Kısaca farklı metal dedektörü üreticileri, demirden kaçınmanıza ve daha değerli hedeflere odaklanmanıza yardımcı olmak için bir tür “demir sesi” özelliği içerir. Örneğin, Garrett’ın ticari marka versiyonu aslında Iron Audio olarak adlandırılıyor ve demir sinyallerini güçlendiriyor. Diğer üreticiler, demirle dolu alanları taramanıza ve daha değerli metaller bulmanıza yardımcı olan bir demir maskeleme çeşidine sahiptir.

Daha Fazla Dedektör 

Daha Fazla Dedektör Önbellek 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Call Now ButtonTıkla Ara : +905324667102