Faydalı BilgilerKonu

Değerli Metal Tespit Eden Cihazlar ve Özellikleri

Metal Tespit Cihazı

Değerli Metal Tespit Eden Cihazlar ve Özellikleri – Altın Dedektörü ile define arama konusunda yanlış bilinenleri ele alacağımız muhteşem bir rehber hazırladık. Deep Dedektör olarak daha derine inerek keşfedebileceğiniz izinli kazılarınıza bir rehber olabilirsek, bundan memnun olacağız. Gelin şimdi hep birlikte inceleyelim;

Altın Dedektörü veya Define Dedektörü alırken nelere dikkat etmeliyiz?  Metal Dedektörü tüm isteklerinizi karşılar mı ?  Alan Tarama Cihazları ve Yeraltı Görüntüleme Sistemleri define aramada dedektör yerine kullanılabilir mi ?  Kapsamlı kazılarda hem yeraltı görüntüleme cihazı hem de alan tarama cihazı kullanmanın avantajları nelerdir ? Alan tarama cihazı değerli metal bulur mu ? konularına açıklık getireceğiz.

Altın Dedektörü veya Define Dedektörü alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Altın veya metal bulmada kullanılan cihazların genel adı altın, define dedektörü olarak bilinir. Peki bir altın dedektörü satın alacaksanız ilk dikkat edeceğiniz unsur nedir bunu inceleyelim;

Dedektör  satın almadan önce satış temsilcilerinize önce cihazın derinliğini sormalısınız.

Değerli Metal Tespit Eden Cihazlar ve Özellikleri – Bir cihaz düşünüyorsanız ilk olarak arama yapılacak olan arazinin arama koşullarını göz önünde bulundurmalısınız.

Suda arama veya dere yatağında altın arama yapacaksanız su geçirmez dedektör kategorisinden alışveriş yapmalısınız.

Alacağınız dedektörün garanti süresini mutlaka satış temsilcisine sormalısınız. Çünkü cihazlar her hangi bir arıza durumunda sizi hayal kırıklığına uğratabilir.

Dedektörlerin bazı modları bulunmaktadır. Çöp modu, değerli metal ayrımlı dedektör, değersiz metal ayrımlı dedektör, boşluk modu gibi özellikleri bulunan cihazların tüm modlarını öğrenmelisiniz. Çöp yani değersiz metallerle zaman kaybetmek yerine ayrımlı dedektör ile değerli parçalar üzerine arama yapabilirsiniz.

Metal arama dedektörü veya metal dedektörü olarak satılan her cihazın ayrımı yoktur. Sadece metal tespitinde kullanılan ucuz dedektörler sizi çoğu zaman yanıltabilir. Dolayısıyla kullanacağınız dedektör ayrımlı dedektör olmalıdır.

Değerli Metal Tespit Eden Cihazlar ve Özellikleri – Metal Dedektörü tüm isteklerinizi karşılar mı ?

Metal dedektörleri adından da anlaşılacağı üzere metal tespitinde kullanılan cihazların genel adıdır. Her metal dedektörü bir metali tespit edebilir, fakat size derinlik bilgisi vermez. En derin metal dedektörü bile 5,65 cm civarında derine inebilmektedir. Bu cihaz Lorenz Z1 olarak bilinir. Metal veya altın tespitinde dedektör ile birlikte mutlaka yeraltı görüntüleme cihazı olan ve size nokta atışı metalin veya değerli metalin yerini anomali haritasında canlı olarak gösteren Toruk 101 kullanmalısınız.

Bir metal dedektörü size inebildiği derinliğe kadar olan bölgedeki metali ses ile bildirecektir. Görüntülü Metal Dedektörleri ise size hem metali sesle bildirecek hem de aynı zamanda görüntü verebilecektir. Gelişmiş metal dedektörleri günümüzde tüm ihtiyaçları karşılayan donanımlı cihazlardır. Satış temsilcinize en iyi metal dedektörü konususunda sorular sorabilir detaylı bilgi alabilirsiniz.

Alan Tarama Cihazları ve Yeraltı Görüntüleme Sistemleri define aramada dedektör yerine kullanılabilir mi ?

Alan tarama cihazları geçmişten günümüze arama çubukları ile boşluk veya su arama gibi ilkel bir teknolojiden lazerli alan tarama ve profesyonel alan tarama cihazlarına kadar gelişmiştir.  Daha çok su, boşluk, mezar gibi yer altındaki boşlukları ve değişiklikleri algılamada yardımcı olacaktır.

Değerli Metal Tespit Eden Cihazlar ve Özellikleri – Boşluk bulan dedektörlere göre daha uygun fiyatlarla bu alan tarama cihazlarını define aramada kullanabilirsiniz.

“Alan Tarama Cihazları” ile “Yeraltı görüntüleme cihazları” arasındaki farklar ;

Yeraltı görüntüleme cihazları yeraltındaki parametreleri tespit eder. Materyal tespiti yapmak için bazı anomali görüntüleri kullanır. Bunu çözümleyerek haritalandırma yöntemi ile yeraltında hangi derinlikte ve ne kadar metrajda bir materyal olduğunu tespit edebilirsiniz.

Kapsamlı kazılarda hem yeraltı görüntüleme cihazı hem de alan tarama cihazı kullanmanın avantajları nelerdir ?
Alan tarama cihazları sizi boşluğa götürür. Fakat size konum bilgisi vermez. Ne kadar derinlikte olduğunu saptamak için de yeraltı görüntüleme cihazlarının anomali görüntülerinden faydalanabilirsiniz. Bazı yeraltı görüntüleme cihazları zaten boşluğu da saptadığı için alan tarama cihazı kullanmanıza gerek kalmadan sizi aradığınız hedefe kolayca ulaştıracaktır. Örnek Ürün : Toruk Pro

Değerli Metal Tespit Eden Cihazlar ve Özellikleri – Alan tarama cihazı değerli metal bulur mu ?

Alan Tarama Cihazları toprak altında kalan nesnelerin bulunmasında kullanılan yüksek teknolojili cihazlardır. Maden ve su yataklarının metrelerce öteden kolaylıkla tespit edilebilmesini sağlar. Ürün modellerine göre kullanım alanları oldukça geniştir. Genellikle geniş alanlarda yapılan define aramalarında altın, gümüş ya da diğer değerli metallerin yönünü tespit etmek amacıyla kullanılır. Antenleri aracılığıyla kişiye hedefin yönünü bildirir.

Bulduğunda verdiği sinyaller sayesinde geniş bir alanda arama yapıyor olsanız da hedefinizi kolayca bulursunuz. Alan tarama cihazı antenleri yalnızca yön belirlemede değil, derinlik ölçümünde de kullanılmaktadır. Böylelikle hedefinizin nerede ve kaç metre derinlikte olduğunu kolaylıkla tespit edebilirsiniz.

 

degerli-metal-tespit-eden-cihazlar-ve-ozellikleri
degerli-metal-tespit-eden-cihazlar-ve-ozellikleri

Değerli Metal Tespit Eden Cihazlar ve Özellikleri İle İlgili Daha Fazla Bilgiye İhtiyacınız Varsa …

Biraz da Metal Dedektörü Kategorisine Göz Atabilirsiniz …

Eğer Altın Dedektörü veya Define Dedektörü Arıyorsanız Buraya Bakın …

Hatta Alan Tarama Cihazı Kategorisinde Muhteşem İndirimler Var …

Alan Tarama Cihazı – Alan Tarama Arıyorsanız İnceleyin …

İşte Güncel Yeraltı Görüntüleme Cihazı Diğer Ürünleri Burada ….

Daha fazla arama için google …

Başa dön tuşu
Call Now ButtonTıkla Ara : +905324667102