Faydalı BilgilerKonu

Dedektör Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 5 Önemli Unsur

Dedektör Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 5 Önemli Unsur konusunu detaylıca işledik. Dedektör seçerken nelere dikkat etmelisiniz? En önemli özellik ve seçenek unsurları nelerdir? Ne aradığınıza göre değişen metal dedektörleri hakkında geniş kapsamlı bir rehber hazırladık. Dedektör satın almadan önce göz atmanız gereken bazı unsurlar bulunmaktadır. Bu rehberden sonra kulaktan dolma bilgilerle dedektör satın alarak para ve zaman kaybı yaşamayacaksınız.

Aşağıdaki dedektör seçerken dikkat edilmesi gereken 5 unsur’u inceleyin.

1) Dedektör Derinlik Unsuru

 

Dedektör satın alırken ilk özellik olarak dedektör ne kadar derindeki metali algılayabiliyor, ne kadar derine inebiliyor, bunu sormalısınız. Her dedektörün web sitemizde açıklama bölümünde derinlik mesafeleri konularında kapsamlı bilgiler bulunmaktadır. Bu bölümleri inceleyerek arama yapacağınız alanı göz önünde bulundurup dedektör seçmelisiniz. Arazi (tek para) aramalarında çok fazla derinlik ihtiyacı bulunmayan hobileriniz için kullanabileceğiniz dedektörlerin derinlikleri 10 cm ile 55 cm aralığındadır. Bknz: (tek para dedektörü) Bu derinlikler kumsal veya arazi gibi bölgelerdeki çok derinde olmayan (yüzeysel arama) değerli, değersiz metali kolayca algılayabilecek dedektörler için yeterlidir. Daha derine inecekseniz bknz: derin arama dedektörü tercih etmelisiniz. Bu dedektörler web sitemizin adından da anlaşılacağı üzere profesyonel dedektörlerdir. Derin dedektör olarak bilinen cihazlar aslında küçük metallerin uzmanıdır. Adını metraj anlamında derinlikten almasının yanı sıra küçük değerli metalleri ayırabilmesi ve kütlesel aramalarda sorunsuz olmasından da almaktadır. Derin arama vlf dedektörler ayrım performansında da en iyi cihazlar arasındadır. Dedektör Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 5 Önemli Unsur’dan ilki derinlik unsurudur.

dedektor-secerken-dikkat-edilmesi-gereken-5-onemli-unsur
dedektor-derinlik-unsuru

2) Dedektör (Değerli Değersiz) Ayrım Unsuru

 

Dedektörler değerli ve değersiz metali ayırma, algılama kapasitesinde gayet gelişmiş teknolojiler sunmaktadır. Altın, gümüş, bronz gibi değerli metali çöp metalden ayırarak kullanıcılara bilgi verir. Metal dedektörü olarak bilinen cihazlar sadece metali algılayan dedektör ve (değerli / değersiz) ayrımlı cihazlar olarak ikiye ayrılmıştır. Arama yapmak istediğiniz değerli metal araması ise ayrımlı dedektör tercih etmelisiniz. Altına altın diyen cihazlar günümüz teknolojisinde oldukça gelşmiştir. Ayrımlı dedektörler de ise en önemli unsur arama başlık çaplarının genişliğidir. Başlığa göre büyük ve küçük metallerin tanımı da yapılmaktadır. Yani hem metalin büyüklüğü hem de değerli metal mi, çöp metal mi bu başlıklar aracılığıyla daha kolay anlaşılabilecektir. Dedektör Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 5 Önemli Unsur’dan ikincisi ayrım konusudur.

dedektor-secerken-dikkat-edilmesi-gereken-5-onemli-unsur
dedektor-ayrim-unsuru

3) Dedektördeki Teknoloji Unsuru

 

Dedektörlerde VLF ve PI olmak üzere 2 farklı çözümden söz etmek mümkündür. VLF dedektörler performans bakımından daha kaliteli kabul edilse de PI sistemli dedektörlerin derinlik konusundaki performansı daha etkileyicidir. Aslında VLF dedektörler de dünya genelinde en çok satılan metal arama sistemleridir. Kolay kullanım, uygun fiyat, metal ayrımı gibi özelliklerinden dolayı çok tercih edilmektedirler.  VLF dedektör, 3 khz ile 70 khz frekans aralığında çalışan ve alıcı-verici olmak üzere 2 adet bobinden oluşan metal tespit cihazıdır. Bu cihazlar yüzeysel aramalar için uygundur. Tek para veya tek para dedektörü olarak da bilinir. Çalışma frekansı VLF dedektörlerin en önemli özelliğidir. Frekans yapılarına göre 3 grupta inceleyebiliriz;

  • Tek frekanslı
  • Frekans seçmeli
  • Çoklu frekans

Sonuç olarak yüzeysel arama mı yapacaksınız? Yoksa daha derinlerde bir define arayışında mısınız? Buna göre seçim yapmalısınız. Aramanıza göre seçenek belirlemeniz şarttır. Bu nedenle de seçim yaparken beklentileri dikkate alarak hareket etmek daima daha ideal sonuçlar ortaya çıkarır. Dedektör Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 5 Önemli Unsur’dan üçüncüsü her zaman dedektörün teknolojisi olmuştur.

dedektor-secerken-dikkat-edilmesi-gereken-5-onemli-unsur
dedektor-teknoloji-unsuru

 

4) Dedektör Güç ve Performans Unsuru

 

Dedektör satın alırken dördüncü dikkat unsuru pil gücü ve performansıdır. Arazide uzun saatler boyunca arama ve tarama yapılacaksa şarjı hemen biten bir dedektör çok sağlıklı bir seçim olmayacaktır. Bu nedenle de dedektor satın alırken güç performansı ile alakalı detayları titizlikle öğrenmek gerekir. Saat hesabına göre en ideal çözümü sağlayacak olan dedektör sayesinde kaliteyi yakalamak mümkün olacaktır. Arazide ne kadar süre ile arama yapacaksanız satın alacağınız dedektör açıklamasındaki özellikler bölümüne mutlaka göz atmalısınız. Tüm cihazların ayrı pil süreleri bulunmaktadır. Böylece daha kolay karar verirsiniz. Dedektör Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 5 Önemli Unsur’dan dördüncüsü cihazın gücü ve performansıdır.

dedektor-secerken-dikkat-edilmesi-gereken-5-onemli-unsur
dedektor-guc-ve-performans-unsuru

 

5) Dedektör Başlık ve Bobin Unsuru

 

Kısaca dedektörlerde başlık çapı ve bobin büyüklüğü arttıkça arama sırasında daha derine inmek kolaydır. Metal arama sırasında çok derine ulaşmak isteyen hobi severler için bu detayı göz ardı etmeden seçim yapmak oldukça önemlidir. Her dedektörün başlık ve bobin seçenekleri arttıkça fiyatları da artmaktadır. Aslında tüm dedektörler başlık değiştirilerek hem yüzeysel aramalarda hem de derin aramalarda kullanılabilirler. Dedektör Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 5 Önemli Unsur’dan sonuncusu başlık ve bobin seçenekleridir.

dedektor-secerken-dikkat-edilmesi-gereken-5-onemli-unsur
dedektor-baslik-ve-bobin-unsuru

 

Hangi dedektörlerin nasıl seçileceğine karar verirken, online bir araştırma yapın ve insanların normalde altın metal dedektörlerini ne için kullandığını öğrenin. Özellikle, dedektör kullanıcılarının ne aradıklarına dikkat edin ve dedektör satın almadan önce geniş bir bilgi alın.

Bu bilgi kaynağını en yakın nerede mi bulacaksınız?

Tabiki deepdedektor.com satışlarında en çok tercih edilen dedektörleri nasıl sıralıyor buradan öğrenin.

Hangi dedektör markası daha çok tercih ediliyor, deepdedektor.com çok satanlar bölümünden takip edebilirsiniz.

Çok satan dedektörler

Buradan tavsiye ettiğimiz dedektör seçeneklerini de inceleyebilirsiniz. 

Başa dön tuşu
Call Now ButtonTıkla Ara : +905324667102