Faydalı BilgilerKonu

Dedektör Nedir

Dedektör Nedir ?

Dedektör Nedir ? Ne Değildir – Metal Dedektörü Nedir ? Yer altına gönderdiği sinyallerle, değerli olarak nitelendirilen maddelerden dalgalar şeklinde sinyallerden geri bildirim alan cihazlara dedektör denir. Dünyanın en gelişmiş teknolojilerini kullanan bazı dedektör markaları vardır. Bizler define veya altın aramada kullanacağımız dedektörü seçerken çok fazla seçenek arasında kaybolmak istemeyiz. En iyileri derleyen bazı rehberler yayınlarınız. Bunları takip ederek metal dedektörü konusunda dilediğiniz kadar bilgi sahibi olun.

dedektor-nedir
dedektor-nedir

En İyi Dedektör Hangisi?

En iyi dedektör rehberi hazırladık. Burası hoşunuza gidecek …

Altın Dedektörü satışı yapan ” deep dedektör “web sitesi aslında bir web dedektör distribütörünün incelediği ve test ettiği cihazlar rehberi olarak yayındadır. Definecilerin en çok tercih ettiği altın arama dedektörlerini bulur test eder ve yayınlarız. Kar amacı gütmeyen kuruluşlar arasında hızla yerini alan rehberimizde reklam, adsense bannerleri veya özel reklamlar barındırmayız. Sitemizde satışını yaptığımız dedektör gurubunun yanı sıra muhteşem bir rehber hazırladık. Bu rehbere emek veren editörlerimiz reklam geliri kabul etmemiştir, ücretsizdir ve hep ücretsiz kalacaktır. Tadını çıkarın …

en-iyi-dedektor-hangisi
en-iyi-dedektor-hangisi

Dedektör İle Arama Yapmak Yasal mı?

Dedektör ile altın aramak veya kamu alanlarında izinsiz bir şekilde değerli eşya aramak yasal değildir. İzin aldığınız taktirde yasaldır. İzinli kazılar veya özel arazilerde yapılan aramalar yasaldır. Kendi arazinizde izin almanıza gerek kalmadan su veya boşluk arayabilirsiniz.

dedektor-ile-arama-yapmak-yasal-mi
dedektor-ile-arama-yapmak-yasal-mi

En Derin Dedektör Kaç Mt Gösterir ?

Dedektörlerde azami derinlik 12 – 40 cm arasındadır. En derin dedektör maximum 5,50 cm derine inebilmektedir. 8 mt – 10 mt derinlik tespiti yapan dedektörlerin bulunduğunu iddia eden satıcılar olacaktır. İtibar etmeyiniz. 5,50 cm üzerinde değerli metal algılayan cihazlar dedektörler değil alan tarama cihazları veya yeraltı görüntüleme cihazlarıdır.

en-derin-dedektor-kac-mt-gosterir
en-derin-dedektor-kac-mt-gosterir

Dedektörler Kaç Çeşittir ?

İki çeşit dedektör bulunmaktadır. Vlf Dedektör ve Pulse Dedektör.

dedektor-cesitleri
dedektor-cesitleri

Görüntülü Dedektör Yeraltını Gösterir mi?

Görüntülü Dedektör olarak nitelendirilen cihazlar ekranlı dedektör diye halk arasında tabir edilen dedektörlerdir. Bu cihazların yeraltından veya gözle görünmesi mümkün olmayan bir alandan görüntü vermesi mümkün değildir. ” Görüntülü ” tabirinden kasıt dedektörlerin üzerinde bulunan değerli değersiz ayrım ekranıdır. Görüntülü dedektör denilince akla bazen yeraltı görüntüleme cihazları da gelir. Bunun sebebi de yeraltından bilgiler vermesidir. Görüntülü olarak yansıttığı bir anomali haritasıdır. Bu haritaya göre kullanıcı yeraltında hangi çapta veya derinlikte ne tür bir materyal olduğunu tespit edebilir.

goruntulu-dedektor-yeraltini-gosterir-mi
goruntulu-dedektor-yeraltini-gosterir-mi

Metal Dedektörü Nedir ?

Metal dedektörü metali algılayan cihazlara denir. Aslında metal dedektörü metal nesneleri algılar fakat bu dedektörlerin ayrım modu sayesinde değerli metali değersiz metalden ayırabilirsiniz. Metal dedektörlerinin ilettiği elektromanyetik dalgalar sonucunda iletken olan bir cisim ile karşılaşırsa bu geçici akımı tekrar dedektörünüze ileterek size metalin türü hakkında bilgi verecektir.

metal-dedektoru-nedir
metal-dedektoru-nedir

Biraz da Metal Dedektörü Kategorisine Göz Atabilirsiniz …

Eğer Altın Dedektörü veya Define Dedektörü Arıyorsanız Buraya Bakın …

Hatta Alan Tarama Cihazı Kategorisinde Muhteşem İndirimler Var …

Alan Tarama Cihazı – Alan Tarama Arıyorsanız İnceleyin …

İşte Güncel Yeraltı Görüntüleme Cihazı Diğer Ürünleri Burada ….

Daha fazla arama için google …

 

Başa dön tuşu
Call Now ButtonTıkla Ara : +905324667102