Faydalı BilgilerKonu

Altın Metal ve Define Bulmak İçin Kullanılan Cihazların Kullanım Alanları

Günümüzde dedektör kullanım alanları oldukça genişlemiştir. Metal arama, altın arama veya define için değerli maden aramalarında dedektörlerin rolü bir hayli önem taşımaktadır.

Altın arama cihazı olarak bilinen dedektörler altın dedektörü yani altın arama dedektörü hakkında biraz bilgi verelim:

Kendine yakın değerli metallerin (altın, gümüş,bronz) arama yapılan yerde varlığının tespit edilmesi bu cihazlarla mümkündür. Altın arama cihazları yada altına sinyal veren cihazlar için kullanılan altın dedektörleri en az 0,50 cm’den başlayarak en derin altın arama dedektörü olan 5,75 cm aralığındaki cihazları kapsamaktadır.

Buna göre en derin altın arama dedektörü 5,75 cm’ye kadar altını algılayabilir. Daha derin arama yapmak isteyenler için yeraltı görüntüleme cihazları kullanılmaktadır. Aslında dedektörlerin amacı kendine en yakın değerli veya değersiz metalleri tespit etmektir.

Zaten bu metrajlar altın veya değerli metal araması yapan kullanıcılar için idealdir. Define işaretlerini takip ederek çalışan izinli kazılar yapan profesyonel koleksiyoncular aslında yeraltı radarları ve bunun yanında define dedektörü kullanmaktadır.

Dünyanın en derin arama dedektörü olarak bilinen lorenz z1 ve ajax dedektör modelleri kullanıcıların derin aramalarda kullanabileceği en ideal dedektörlerdendir.

Metal arama dedektörleri ve bunların kullanım amaçları hakkında bilgi verelm:

Metal arama dedektörü yemekhanelerde bile kullanılan elinizin altında güvenliğinizi sağlayan dedektörler gurubudur. Aslında gözle görülmeyen metalleri tespit eden metal dedektörü aynı zamanda değerli ve değersiz ayrım modları sayesinde size metalin niteliği hakkında bilgiler de iletmektedir.

İş yerlerinde veya avmlerde bulunan metal tespit cihazları da bu sistemle çalışmaktadır. Sadece defineciler değil endüstriyel amaçlala da kullanılan metal dedektörü askeriyelerde mayın aramalarında da yardımcıdır.

Define arama dedektörü denilince de akla definecilerin sadece altına veya değerli taşlara duyarlı cihazları getirmektedir. Define dedektörü definecilik alanında kullanılan dedektörleri kapsar. Defineciler çeşitli işaretleri takip ederek altına ulaşmayı hedeflemiştir. Define arama dedektörü de bu kapsamda definecilerin yanından ayırmadığı cihazlar olarak bilinir.

Dünyanın en iyi dedektör ve dedektör markalarını kolayca bulabileceğiniz bu muhteşem platformu Buradan inceleyebilirsiniz. Tüm dedektör çeşitleri deep dedektör farkıyla şuan da sitemizde yayında!!

 

 

EN İYİ DEDEKTÖR 

DEDEKTÖR

Başa dön tuşu
Call Now ButtonTıkla Ara : +905324667102