Yeraltında hedef tespiti için son derece kullanışlı olan cihazların genel adı alan tarama olarak bilinmektedir. Aslında bu cihazların kullanım alanları Maden Arama, Gümüş Madeni Tespiti, Altın Madeni, Bakır Madeni, Demir Tespiti, Bronz Madeni, Bor Madeni Tespiti Gibi aramaları kapsamaktadır. Daha çok boşluk tespiti marifeti ile bilinen bu cihazlar boşluk çapı, boşluğun nedenini tahmin etmede yardımcı olmaktadır. Çoğu altın, gümüş, bronz, bakır, boşluk, mezarlık, tünel mağarası gibi kapalı alan yapılarını tespit etmek için tasarlanmış ileri teknoloji ürünleridir. Dolayısıyla uzaktan algılama için üretilen alan tarama cihazları kendi sınıfında en son teknolojiye sahiptir.  Böylece özellikle gömülü veya uzun süredir kaybolan değerli metalleri ve oyuklar içeren tarihi yapı kalıntılarını tespit etmek için geliştirilmiştir. Hatta gömülü hazineleri, altın külçelerini ve daha birçok değerli nesneyi arama fırsatı sağlar. Şimdilerde uzun soluklu Ar-Ge çalışmaları sayesinde Alan Tarama Cihazı  teknolojisi yeni bir boyuta ulaştı. Kısaca bu cihazlar alan tarama sistemindeki mineral eliminasyon ve metal ayırma özelliği sayesinde isteğe bağlı olarak Altın, Gümüş, Bakır, Bronz ve kapalı alan yapıları tespit edilebilmektedir.

Uydudan alan tarama : Öncelikle uydudan alan tarama sistemi veya yerin altını uydudan görüntüleyen herhangi bir uygulama yoktur. Böyle bir sistem ile yeraltına veya herhangi bir alana bakılması mümkün değildir. Uydudan define yeri bulmak için genellikle arama yapılması istenen alanın çeşitli alan tarama cihazları kullanılması gerekmektedir.

2.el alan tarama cihazları : Bültenlerimizi ve ürünlerimizi takip ederek ikinci el alan tarama cihazlarını inceleyebilir, satın alabilir veya deep dedektör güvencesi ile kiralayabilirsiniz.

En iyi Alan TARAMA Cihazı En iyi olarak tabir edilen alan tarama cihazları ;

Alan Tarama Cihazı yerin altındaki her metal farklı bir manyetik kimliğe sahiptir. Böylece manyetik kimlik farklılıkları, sinyal alıcı çubuklara bir itme ve çekme kuvveti uygular. Alan tarama sisteminde bulunan gelişmiş metal ayırma özelliği sayesinde, metallerin manyetik farklılıkları dedektör çubukları üzerindeki olası reaktif farklılıklar ile tespit edilebilmektedir. ALAN TARAMA Cihazı ile ilgili tüm bilgileri web sitemizin ilgili kategorisinde bulabileceksiniz. Ülkemizin en iyi rehberi olarak bilinen deepdedektor.com tüm cihaz çeşitleri ile yanınızdadır.

Gerçek Alan Tarama ; kapsamında sadece yukarıda alan tarama cihazları için ilettiğimiz tüm özelliklere sahip olmalıdır. Sadece çubuk gibi ilkel yöntemlerle üretilmiş piyasada bulanan bu absürt cihazlara itibar etmeyiniz.

alan-tarama-nedir

alan-tarama-nedir

Uydudan alan tarama programı : Uydudan alan tarama programı, uygulaması veya herhangi bir yöntemi bulunmamaktadır. Bu sadece kulaktan kulağa yayılmış yanlış bir bilgidir. Lütfen bu tür programlara veya uygulamalara itibar etmeyiniz.

Altın alan tarama : Altın aramak için kullanılan alan tarama cihazlarını temsil etmektedir. Alan tarama cihazları ile altın bulma işlemi sadece cihazın verdiği sinyaller üzerinden anlaşılabilmektedir. Daha öncede belirttiğimiz gibi alan tarama cihazları, Maden Arama, Gümüş Madeni Tespiti, Altın Madeni, Bakır Madeni, Demir Tespiti, Bronz Madeni, Bor Madeni Tespiti gibi alanlarda kullanılmaktadır. Altın madeni arayışında verdiği sinyal boşluk veya metal sinyalidir. Alan tarama cihazlarının ayrım özelliği bulunmamaktadır.

Ayrım için hem alan tarama cihazı hem de dedektör olarak kullanılan cihazları tercih etmelisiniz. Bazı cihazları yukarıda listeledik. En iyi olarak tabir edilen alan tarama cihazlarının çoğu hem altın tespitinde hem de madencilikte yüksek performansları ile bilinen cihazlardır. Kısaca bu zemin tarama cihazları hassas kontrol olanağı sağlamaktadır. Arama yerini ve hedef yolunun yönünü tam olarak koordine eden özel bir arama ara yüzüne sahiptir. Varış noktanızı detaylarıyla birlikte cihazınızda görebilirsiniz. Manuel ve otomatik olmak üzere iki entegre uzun menzilli arama özelliği ile donatılmıştır. Uzun mesafelerden altın, hazine ve metalleri tespit etmek ve konumlandırmak üzere en modern ve gelişmiş sistemlerde donatılmıştır. Bu cihazlar, kullanıcının hedef aramalarını mümkün olan en az zamanda ve en az çaba ile gerçekleştirmesini sağlayan yüksek fonksiyonlar içermektedir.

Alan Tarama Cihazları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir