İndirim!

Adrenalin Resistivity Meter Rezistivite Cihazı

$1

Adrenalin Resistivity Meter Rezistivite Cihazı fiyatı özellikleri yorumları ve en güncel satın alma seçenekleri ile deepdedektor.com’da …

Sipariş ve Bilgi : +905324667102

100 adet stokta

Adrenalin Resistivity Meter Rezistivite Cihazı fiyatı özellikleri yorumları ve en güncel satın alma seçenekleri ile deepdedektor.com’da …

REZİSTİVİTE CİHAZI 

Rezistivite Cihazı, jeofizik mühendislerinin ve arkeologların kullandığı jeofizik cihazı dır. Profesyonel hazine ve define avcıları için üretilmiştir. Adrenalin analog rezistivite cihazı ile standart paket içeriğinde teslim edilen 15 m ölçüm kablosu ile 500 m2 alan 15 m derinliğe kadar taranabilir.

Adrenalin rezistivite cihazı algılama derinliği ve tarama alanı ölçüm kablosu uzatılarak arttırılabilir. 30 metre rezistivite ölçüm kablosu ile büyük hedefler 1000 m2 alan 30 metre derinliğe kadar taranabilir.

Adrenalin rezistivite cihazı nın en büyük avantajı kullanımının çok basit olması ve doğru kullanabilmek için özel bir eğitim gerekmemesidir. Tek bir operatör tarafından rahatlıkla kullanılabilir ve hatasız doğru ölçümler yapılabilir. Sinyaller, toprağa kare formunda 6 yönde 4 elektrot vasıtasıyla iletilir.

Uzun yıllar toprak altında kalmış hazine, define, gömü, metal, boşluk, tünel, ve suyun, tespit edilebilmesi için üretilmiş bilimsel jeofizik rezistivite cihazı dır. Cihazın çalışma prensibi, toprağa verilen yüksek ( 160 volt ) elektrik akımı sayesinde, kare şeklinde saplanan elektrotlar arası oluşan zemin direncinin ölçülmesidir.

Zeminin direncini su, metal, boşluk, maden, yapı kalıntısı gibi faktörler değiştirir ve bu direnç farklılıkları rezistivite cihazı ile tespit edilir.

LCD göstergesinde boşluk, su, demir ve kıymetli madenler büyük hacimli kayalar ve minerallerin öz direnç değerleri gösterilir. Bir metal hedefin sağlıklı tespit edilebilmesi için 20 yıl toprak altında bulunması gerekmektedir.

Adrenalin  REZİSTİVİTE  TEKNİK ÖZELLİKLER

  • Tarama Alanı ( 500 m2 )
  • 15 Metre derinlik
  • Hassas Dijital ekran
  • 4 Zemin Elektrotu
  • 4 x 15 m Ölçüm kablosu
  • 12 V 4.5 Ah batarya
  • 220 V otomatik şarj cihazı
  • 2 Yıl garanti
  • Türkçe kullanım kılavuzu

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Adrenalin Resistivity Meter Rezistivite Cihazı” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now ButtonTıkla Ara : +905324667102
Kapalı
Kapalı